ИНТЕРНИ КОНКУРС за избор сарадника – демонстратора

На основу члана 86. Закона о високом образовању („Службени гласник РС“, бр. 88/ 2017, 27/2018 – др. закон, 73/2018, 67/2019, 6/ 2020 – др. закони, 11/2021 – Аутентично тумачење, 67/2021 – др. закон, 67/2021), члана 138. Статута Академије и члана 20. Правилника о начину и поступку стицања звања и заснивања радног односа и ангажовања наставника и сарадника у Академији струковних студија Београд и одлуке Наставно – стручног већа Академије број: 06-3/4 од 18.03.2022. године, председник Академије расписује

ИНТЕРНИ КОНКУРС

за избор сарадника – демонстратора

Расписује се интерни конкурс за избор сарадника – демонстратора за уже области Хотелијерство, Ресторатерство и Гастрономију.

Услови за избор:

У звање демонстратора, за помоћ у наставни на основним струковним студијама, може бити изабран студент струковних студија првог или другог степена, који је на студијама првог степена остварио најмање 120 ЕСПБ бодова са укупном просечном оценом најмање 8 (осам) и који је показује интересовање и смисао за наставни рад.

Приликом избора демонстратора узима се у обзир општа просечна оцена, број положених испита (оставарених ЕСПБ), просечна оцена из предмета уже стручне области и дужина трајања студија.

Интересовање и смисао за наставни рад демонстратора могу се процењивати на основу:

· препоруке предметног наставника,

· броја израђених семинарских или практичних радова из предмета уже стручне области,

· показаног успеха у ваннаставним активностима из предмета уже стручне области: стручна пракса, такмичења, студијска путовања и тако даље,

· активног учешћа на предавањима, вежбама или другим облицима наставног рада путем самосталног излагања већег броја наставних садржаја или учешћа у дебатама, дискусијама и сл.,

· врсти и броју добијених студентских признања за урађене радове на наградним такмичењима високошколских установа, локалне или шире заједнице,

· учешћа у ваннаставним активностима у Академији или факултету на коме студира, броја објављених научних и стручних радова у домаћим или иностраним часописима и учешћа са рефератима и саопштењима на стручним и научним скуповима са националним или међународним учешћем.

Кандидати при пријави подносе:

• пријаву на интерни конкурс,
  • уверење о статусу студента,
  • уверење о положеним испитима,
  • CV.

Рок за достављање пријаве са документацијом је 5 (пет) дана од дана објављивања конкурса на сајту Академије и Одсека Висока хотелијерска школа. Пријаве се предају дипл.правнику Одсека Висока хотелијерска школа у времену од 9-12 часова.